Terugblik inloopbijeenkomst over ontwerp azc De Elta

27-11-2025
416 keer bekeken

Op woensdag 26 november organiseerde de gemeente Velsen een inloopbijeenkomst over het ontwerp van azc De Elta in Santpoort-Zuid. Tijdens deze bijeenkomst werd de voorkeursvariant van het ontwerp gepresenteerd.

Op 26 juni besloot de gemeenteraad om De Elta aan te wijzen als locatie voor de duurzame opvang van vluchtelingen. Dit besluit en de vervolgstappen zijn in juli 2025 toegelicht tijdens een omwonendenbijeenkomst.

Na deze omwonendenbijeenkomst kwamen we twee keer samen met een werkgroep. In deze werkgroep zaten vertegenwoordigers van omwonenden van het van den Bergh van Eysingaplantsoen en afgevaardigden van de organisaties Stichting Samen Santpoort-Zuid, De Eltahof, Stichting Santpoort, Voetbalvereniging Terrasvogels en Het Andere Geluid.  

Het COA heeft met behulp van Arcadis (ingenieursbureau) en Inbo (architectenbureau) een ontwerp voor het azc De Elta gemaakt op basis van de aandachtspunten die inwoners eerder inbrachten. De werkgroep kon hierbij hun adviezen en wensen meegeven. Op basis daarvan is een voorkeursvariant ontstaan.

Tijdens de informatiebijeenkomst konden inwoners zich laten informeren over de voorkeursvariant door vertegenwoordigers van het COA, Arcadis, Inbo, de gemeente en de politie/OOV. Ook was er de mogelijkheid om op het ontwerp te reageren.

U kunt tot en met woensdag 3 december 2025 uw aandachtspunten op de voorkeursvariant meegeven door het formulier in te vullen.

Het COA, Arcadis (ingenieursbedrijf) en Inbo (architectenbureau) onderzoeken wat er wel of niet kan worden overgenomen in het ontwerp. Hierna stellen we het ontwerp vast en vragen we een BPL-ontheffing aan bij de provincie.

Afbeeldingen

Cookie-instellingen